精品一区二区免费在线观看_国产精品久久久久久av福利软件_97成人精品区在线播放_国内成人精品一区

精英家教網 > 初中英語 > 題目詳情

There are many things we need to know but we do not learn at schoolFor example, if we want to use our money wisely(明智的), we need to shop carefullyWe need to know how to compare the prices of things in different shopsWe need to be able to compare the quality of different brands(品牌). We need to know how to make a choice(選擇)when we shop

Knowing how to make such choices is a life skill, and we need these skills if we want to live useful and happy lives

Some of these choices are smallFor example, will I take an apple for lunch or a pear? Will I go to school by bus or on foot? Will I wear the red T-shirt or the blue one to the movies? Other choices are more importantFor example, will I eat healthy food for lunch or will I eat junk food because it is tastier? Will I work hard in all my classes or will I only work hard in the classes I enjoy? We make choices like this every day

We have to realize that the choices we make can influence the rest of our livesJust as importantly, our choices can also influence other peopleThe next time you decide to waste time in class, play a joke on someone or talk loudly at the movies, think about this: Who else does your choice influence?

根據(jù)短文內容,選擇最佳答案。

1The main idea of this passage is that          

  Ait’s important to make the right choices

  Bit’s important to know how to compare prices

  Cit’s important to know how to shop carefully

  Dwe learn everything we need to know at school

2 We needlife skills       

  Ato know how to shop carefully

  Bto compare brands and prices

  Cto live useful and happy lives

  Dto learn things at school

3According to this passage, we make choices        

  Amost days               Bsome days              Conce a day                     Devery day

4Which of the following choices is more important than the others according to the passage?

  AWhich fruit to take for lunch?

  BWhich subjects to work hard at?

  CWhich T-shirt to wear to the movies?

  DHow to get to school?

5The passage tells us that your choices influence          

  Ayou and your parents                                         Byou and other people

  Clots of other people                                            Deverybody except you

1、ACDBB

請在這里輸入關鍵詞:
相關習題

科目:初中英語 來源: 題型:閱讀理解

There are many things we need to know but we do not learn at school.For example, if we want to use our money wisely(明智的), we need to shop carefully.We need to know how to compare the prices of things in different shops.We need to be able to compare the quality of different brands(品牌). We need to know how to make a choice(選擇)when we shop.

Knowing how to make such choices is a “l(fā)ife skill”, and we need these skills if we want to live useful and happy lives.

Some of these choices are small.For example, will I take an apple for lunch or a pear? Will I go to school by bus or on foot? Will I wear the red T-shirt or the blue one to the movies? Other choices are more important.For example, will I eat healthy food for lunch or will I eat junk food because it is tastier? Will I work hard in all my classes or will I only work hard in the classes I enjoy? We make choices like this every day.

We have to realize that the choices we make can influence the rest of our lives.Just as importantly, our choices can also influence other people.The next time you decide to waste time in class, play a joke on someone or talk loudly at the movies, think about this: Who else does your choice influence?

根據(jù)短文內容,選擇最佳答案。

1.The main idea of this passage is that          

  A.it’s important to make the right choices

  B.it’s important to know how to compare prices

  C.it’s important to know how to shop carefully

  D.we learn everything we need to know at school

2. We need“l(fā)ife skills”       

  A.to know how to shop carefully

  B.to compare brands and prices

  C.to live useful and happy lives

  D.to learn things at school

3.According to this passage, we make choices        

  A.most days               B.some days              C.once a day                     D.every day

4.Which of the following choices is more important than the others according to the passage?

  A.Which fruit to take for lunch?

  B.Which subjects to work hard at?

  C.Which T-shirt to wear to the movies?

  D.How to get to school?

5.The passage tells us that your choices influence          

  A.you and your parents                                         B.you and other people

  C.lots of other people                                            D.everybody except you

查看答案和解析>>

科目:初中英語 來源: 題型:閱讀理解

There are many things we need to know but we do not learn at school. For example, if we want to use our money wisely, we need to shop carefully. We need to know how to compare(比較)the prices of things in different shops. We need to be able to compare the quality of different brands(品牌). We need to know how to make a choice(選擇)when we shop.

Knowing how to make such choices is a “l(fā)ife skill”, and we need these skills if we are to live useful and happy lives.

Some of these choices are small. For example, will I take an apple for lunch or a pear? Will I go to school by bus or on foot? Will I wear the red T-shirt or the blue one to the movies? Other choices are more important. For example, will I eat healthy food for lunch or will I eat junk food because it is tastier? Will I work hard in all my classes or will I only work hard in the classes I enjoy? We make choices like this every day.

We have to realize that the choices we make can affect(影響)the rest of our lives. Just as importantly, our choices can also affect other people. The next time you decide to waste time in class, play a joke on someone or talk loudly at the movies, think about this: Who else does your choice affect?

1.The main idea of this passage is         .

A.it's important to make the right choices

B.it's important to know how to compare prices

C.is't important to how to shop carefully

D.we learn everything we need to know at school

2.We need “l(fā)ife skills”        .

A.to know how to shop carefully     B.to compare brands and prices

C.to live useful and happy lives    D.to learn things at school

3.Acoording to this passage, we make choices         .

A.most days       B.some days       C.once a day      D.every day

4.Which of the following choices is more important than the others?    .

A.Which fruit to take for lunch     B.Which subjects to work hard at

C.Which T-shirt to wear to the movies

D.How to get to school

5.From the passage we know that your choices affect         .

A.you and your parents             B.you and other people

C.lots of other people             D.everybody except you

查看答案和解析>>

科目:初中英語 來源:2013屆江蘇省泰興市實驗初級中學九年級下學期第一次模擬考試英語試卷(帶解析) 題型:閱讀理解

There are many things we need to know, but we do not learn them at school. For example, if we want to use our money wisely, we need to shop carefully. We need to know how to compare(比較) the prices of the things in different shops. We also need to know how to make the best choice when we shop.
Knowing how to make such choices is a life skill, and we need to practice it in our daily life.
Supermarket W
Business hours: 6:00 a.m – 10:30 p.m.
Eggs (1 kilo): £ 6.50
Apples(1 kilo): £3.80
Pork ( 1 kilo): £18.20
Tomatoes (1 kilo): £1.58
Environment: Very good
Service: Good
Supermarket M
Business hours: 5:30 a.m – 10:30 p.m.
Eggs (1 kilo): £6.60
Apples(1 kilo): £3.96
Pork ( 1 kilo): £18.20
Tomatoes (1 kilo): £1.50
Environment: Very good
Service: Good
Supermarket Y
Business hours:6:00 a.m – 10:00 p.m.
Eggs (1 kilo): £ 6.20
Apples(1 kilo): £3.30
Pork ( 1 kilo): £17.20
Tomatoes(1kilo):£1.30
Environment: Need improving
Service: Just so-so
Supermarket T
Business hours: 6:00 a.m – 9:30 p.m.
Eggs (1 kilo): £6.90
Apples(1 kilo): £4.00
Pork ( 1 kilo): £18.60
Tomatoes (1 kilo): £1.60
Environment: Just so-so
Service: Bad
【小題1】Which supermarket has the longest Business Hours?

A.Supermarket W.B.Supermarket T.
C.Supermarket Y.D.Supermarket M.
【小題2】The price of the pork in ___________ is the same as that in ___________.
A.Supermarket W; Supermarket M
B.Supermarket Y; Supermarket T
C.Supermarket W; Supermarket Y
D.Supermarket M; Supermarket T
【小題3】If you want to spend the least money on eggs, which supermarket will you go to?
A.Supermarket W.        B.Supermarket M.
C.Supermarket Y.         D.Supermarket T.
【小題4】From above, which supermarket may have the fewest shoppers?
A.Supermarket W.   B.Supermarket T.
C.Supermarket M.    D.Supermarket Y.
【小題5】What may be the reason if a shopper usually shops in Supermarket Y?
A.The Environment.B.The Service.
C.The Business hours.D.The Price.

查看答案和解析>>

科目:初中英語 來源:2011-2012學年江蘇省吳江市青云中學初二下學期期中考試英語試卷(帶解析) 題型:閱讀理解

There are many things we need to know, but we do not learn them at school. For example, if we want to use our money wisely, we need to shop carefully. We need to know how to compare(比較) the prices of the things in different shops. We also need to know how to make the best choice when we shop .
Knowing how to make such choices is a life skill, and we need to practice it in our daily life.

【小題1】Which supermarket has the longest Business hours?

A.Supermarket M.B.Supermarket T.
C.Supermarket Y.D.Supermarket W.
【小題2】From above, which supermarket may have the fewest shoppers?
A.Supermarket W.B.Supermarket T.
C.Supermarket M.D.Supermarket Y.
【小題3】What may be the reason if a shopper usually shops in Supermarket Y?
A.The environment.B.The Business hours.
C.The Price.D.The Service.

查看答案和解析>>

科目:初中英語 來源:2012-2013學年江蘇省泰興市九年級下學期第一次模擬考試英語試卷(解析版) 題型:閱讀理解

There are many things we need to know, but we do not learn them at school. For example, if we want to use our money wisely, we need to shop carefully. We need to know how to compare(比較) the prices of the things in different shops. We also need to know how to make the best choice when we shop.

Knowing how to make such choices is a life skill, and we need to practice it in our daily life.

Supermarket W

Business hours: 6:00 a.m – 10:30 p.m.

Eggs (1 kilo): £ 6.50

Apples(1 kilo): £3.80

Pork ( 1 kilo): £18.20

Tomatoes (1 kilo): £1.58

Environment: Very good

Service: Good

Supermarket M

Business hours: 5:30 a.m – 10:30 p.m.

Eggs (1 kilo): £6.60

Apples(1 kilo): £3.96

Pork ( 1 kilo): £18.20

Tomatoes (1 kilo): £1.50

Environment: Very good

Service: Good

Supermarket Y

Business hours:6:00 a.m – 10:00 p.m.

Eggs (1 kilo): £ 6.20

Apples(1 kilo): £3.30

Pork ( 1 kilo): £17.20

Tomatoes(1kilo):£1.30

Environment: Need improving

Service: Just so-so

Supermarket T

Business hours: 6:00 a.m – 9:30 p.m.

Eggs (1 kilo): £6.90

Apples(1 kilo): £4.00

Pork ( 1 kilo): £18.60

Tomatoes (1 kilo): £1.60

Environment: Just so-so

Service: Bad

1.Which supermarket has the longest Business Hours?

A.Supermarket W.                        B.Supermarket T.

C.Supermarket Y.                         D.Supermarket M.

2.The price of the pork in ___________ is the same as that in ___________.

A.Supermarket W; Supermarket M

B.Supermarket Y; Supermarket T

C.Supermarket W; Supermarket Y

D.Supermarket M; Supermarket T

3.If you want to spend the least money on eggs, which supermarket will you go to?

A.Supermarket W.                 B.Supermarket M.

C.Supermarket Y.                   D.Supermarket T.

4.From above, which supermarket may have the fewest shoppers?

A.Supermarket W.                      B.Supermarket T.

C.Supermarket M.                     D.Supermarket Y.

5.What may be the reason if a shopper usually shops in Supermarket Y?

A.The Environment.                       B.The Service.

C.The Business hours.                      D.The Price.

 

查看答案和解析>>

科目:初中英語 來源:2013屆江蘇省吳江市初二下學期期中考試英語試卷(解析版) 題型:閱讀理解

There are many things we need to know, but we do not learn them at school. For example, if we want to use our money wisely, we need to shop carefully. We need to know how to compare(比較) the prices of the things in different shops. We also need to know how to make the best choice when we shop .

Knowing how to make such choices is a life skill, and we need to practice it in our daily life.

1.Which supermarket has the longest Business hours?

     A. Supermarket M.    B. Supermarket T.   

C. Supermarket Y.    D. Supermarket W.

2.From above, which supermarket may have the fewest shoppers?

     A. Supermarket W.     B. Supermarket T.   

C. Supermarket M.     D. Supermarket Y.

3.What may be the reason if a shopper usually shops in Supermarket Y?

     A. The environment.   B. The Business hours.  

C. The Price.         D. The Service.

 

查看答案和解析>>

科目:初中英語 來源:不詳 題型:閱讀理解

There are many things we need to know, but we do not learn them at school. For example, if we want to use our money wisely, we need to shop carefully. We need to know how to compare(比較) the prices of the things in different shops. We also need to know how to make the best choice when we shop .
Knowing how to make such choices is a life skill, and we need to practice it in our daily life.

小題1:Which supermarket has the longest Business hours?
A.Supermarket M.B.Supermarket T.
C.Supermarket Y.D.Supermarket W.
小題2:From above, which supermarket may have the fewest shoppers?
A.Supermarket W.B.Supermarket T.
C.Supermarket M.D.Supermarket Y.
小題3:What may be the reason if a shopper usually shops in Supermarket Y?
A.The environment.B.The Business hours.
C.The Price.D.The Service.

查看答案和解析>>

科目:初中英語 來源: 題型:閱讀理解

There are many things we need to know, but we do not learn them at school. For example, if we want to use our money wisely, we need to shop carefully. We need to know how to compare(比較) the prices of the things in different shops. We also need to know how to make the best choice when we shop.
Knowing how to make such choices is a life skill, and we need to practice it in our daily life.
Supermarket W
Business hours: 6:00 a.m – 10:30 p.m.
Eggs (1 kilo): £ 6.50
Apples(1 kilo): £3.80
Pork ( 1 kilo): £18.20
Tomatoes (1 kilo): £1.58
Environment: Very good
Service: Good
Supermarket M
Business hours: 5:30 a.m – 10:30 p.m.
Eggs (1 kilo): £6.60
Apples(1 kilo): £3.96
Pork ( 1 kilo): £18.20
Tomatoes (1 kilo): £1.50
Environment: Very good
Service: Good
Supermarket Y
Business hours:6:00 a.m – 10:00 p.m.
Eggs (1 kilo): £ 6.20
Apples(1 kilo): £3.30
Pork ( 1 kilo): £17.20
Tomatoes(1kilo):£1.30
Environment: Need improving
Service: Just so-so
Supermarket T
Business hours: 6:00 a.m – 9:30 p.m.
Eggs (1 kilo): £6.90
Apples(1 kilo): £4.00
Pork ( 1 kilo): £18.60
Tomatoes (1 kilo): £1.60
Environment: Just so-so
Service: Bad

  1. 1.

    Which supermarket has the longest Business Hours?

    1. A.
      Supermarket W
    2. B.
      Supermarket T
    3. C.
      Supermarket Y
    4. D.
      Supermarket M
  2. 2.

    The price of the pork in ______ is the same as that in ______.

    1. A.
      Supermarket W; Supermarket M
    2. B.
      Supermarket Y; Supermarket T
    3. C.
      Supermarket W; Supermarket Y
    4. D.
      Supermarket M; Supermarket T
  3. 3.

    If you want to spend the least money on eggs, which supermarket will you go to?

    1. A.
      Supermarket W.        
    2. B.
      Supermarket M
    3. C.
      Supermarket Y.        
    4. D.
      Supermarket T
  4. 4.

    From above, which supermarket may have the fewest shoppers?

    1. A.
      Supermarket W.   
    2. B.
      Supermarket T
    3. C.
      Supermarket M.    
    4. D.
      Supermarket Y
  5. 5.

    What may be the reason if a shopper usually shops in Supermarket Y?

    1. A.
      The Environment
    2. B.
      The Service
    3. C.
      The Business hours
    4. D.
      The Price

查看答案和解析>>

科目:初中英語 來源: 題型:閱讀理解

There are many things we need to know, but we do not learn them at school. For example, if we want to use our money wisely, we need to shop carefully. We need to know how to compare(比較) the prices of the things in different shops. We also need to know how to make the best choice when we shop .
Knowing how to make such choices is a life skill, and we need to practice it in our daily life.

  1. 1.

    Which supermarket has the longest Business hours?

    1. A.
      Supermarket M
    2. B.
      Supermarket T
    3. C.
      Supermarket Y
    4. D.
      Supermarket W
  2. 2.

    From above, which supermarket may have the fewest shoppers?

    1. A.
      Supermarket W
    2. B.
      Supermarket T
    3. C.
      Supermarket M
    4. D.
      Supermarket Y
  3. 3.

    What may be the reason if a shopper usually shops in Supermarket Y?

    1. A.
      The environment
    2. B.
      The Business hours
    3. C.
      The Price
    4. D.
      The Service

查看答案和解析>>

科目:初中英語 來源:山東省臨沂市2010屆九年級學業(yè)考試樣卷英語試題 題型:050

閱讀理解

  There are many things we need to know but we do not learn at school.For example, if we want to use our money wisely(明智的), we need to shop carefully.We need to know how to compare the prices of things in different shops.We need to be able to compare the quality of different brands(品牌).We need to know how to make a choice(選擇)when we shop.

  Knowing how to make such choices is a“l(fā)ife skill”, and we need these skills if we want to live useful and happy lives.

  Some of these choices are small.For example, will I take an apple for lunch or a pear?Will I go to school by bus or on foot?Will I wear the red T-shirt or the blue one to the movies?Other choices are more important.For example, will I eat healthy food for lunch or will I eat junk food because it is tastier?Will I work hard in all my classes or will I only work hard in the classes I enjoy?We make choices like this every day.

  We have to realize that the choices we make can influence the rest of our lives.Just as importantly, our choices can also influence other people.The next time you decide to waste time in class, play a joke on someone or talk loudly at the movies, think about this:Who else does your choice influence?

根據(jù)短文內容,選擇最佳答案。

(1)

The main idea of this passage is that ________

[  ]

A.

it's important to make the right choices

B.

it's important to know how to compare prices

C.

it's important to know how to shop carefully

D.

we learn everything we need to know at school

(2)

We need“l(fā)ife skills”________

[  ]

A.

to know how to shop carefully

B.

to compare brands and prices

C.

to live useful and happy lives

D.

to learn things at school

(3)

According to this passage, we make choices ________

[  ]

A.

most days

B.

some days

C.

once a day

D.

every day

(4)

Which of the following choices is more important than the others according to the passage?

[  ]

A.

Which fruit to take for lunch?

B.

Which subjects to work hard at?

C.

Which T-shirt to wear to the movies?

D.

How to get to school?

(5)

The passage tells us that your choices influence ________

[  ]

A.

you and your parents

B.

you and other people

C.

lots of other people

D.

everybody except you

查看答案和解析>>


同步練習冊答案
精品一区二区免费在线观看_国产精品久久久久久av福利软件_97成人精品区在线播放_国内成人精品一区
91精品国产综合久久蜜臀| 久久午夜免费电影| 日韩电影在线一区二区三区| 欧美一区二区三区婷婷月色| 美女视频黄 久久| 日韩精品一区国产麻豆| 国产一区二区三区日韩| 久久久www成人免费毛片麻豆| 国产成人免费视频网站 | 亚洲激情男女视频| 欧美性大战久久久久久久蜜臀| 五月天激情小说综合| 欧美成人一区二区三区在线观看 | 91美女片黄在线观看91美女| 亚洲国产一区二区在线播放| 欧美一级电影网站| 国产成人亚洲综合a∨猫咪| 成人免费在线观看入口| 精品视频资源站| 寂寞少妇一区二区三区| 国产精品免费观看视频| 欧美亚洲免费在线一区| 精品一区中文字幕| 专区另类欧美日韩| 91精品欧美福利在线观看| 国产成人免费在线| 亚洲午夜久久久久久久久电影网 | 国产拍欧美日韩视频二区| 99国产精品久久久久久久久久 | 日韩一区二区三区免费看 | 成人久久视频在线观看| 亚洲国产一区二区三区| 久久先锋影音av鲁色资源网| 色综合久久66| 看电视剧不卡顿的网站| ●精品国产综合乱码久久久久| 欧美日韩大陆在线| 国产成人亚洲综合a∨婷婷图片| 伊人开心综合网| 26uuu另类欧美亚洲曰本| 色综合久久九月婷婷色综合| 麻豆国产欧美日韩综合精品二区| 国产精品久久久一本精品| 91麻豆精品国产91久久久使用方法| 国产不卡在线视频| 首页国产欧美久久| 国产精品美女久久久久av爽李琼| 制服丝袜亚洲网站| 99国产精品久久久久久久久久| 美国三级日本三级久久99| 亚洲欧美偷拍三级| www激情久久| 欧美日韩激情一区| jiyouzz国产精品久久| 久久er99精品| 亚洲国产日韩一区二区| 国产精品乱码人人做人人爱| 91精品国产综合久久精品app| 波多野结衣一区二区三区| 免费看欧美美女黄的网站| 日韩毛片高清在线播放| 久久亚洲捆绑美女| 欧美乱妇15p| 色综合久久九月婷婷色综合| 国产精品一区在线观看乱码| 日韩中文字幕区一区有砖一区| 国产精品久久久久久久久免费樱桃 | 日韩中文字幕亚洲一区二区va在线| 国产精品视频一区二区三区不卡| 日韩一级片网站| 欧美亚洲高清一区二区三区不卡| 成人午夜免费av| 美国十次了思思久久精品导航| 夜夜嗨av一区二区三区中文字幕| 国产女主播一区| 精品成人一区二区三区四区| 69精品人人人人| 欧美在线你懂的| 91麻豆swag| 成人涩涩免费视频| 激情深爱一区二区| 日韩制服丝袜先锋影音| 洋洋成人永久网站入口| 综合中文字幕亚洲| 国产日韩欧美精品一区| 亚洲精品在线免费观看视频| 91麻豆精品国产91久久久 | 欧美日韩三级一区| 91视频91自| 不卡的电影网站| 国产91丝袜在线播放九色| 国内欧美视频一区二区| 免费人成在线不卡| 日韩电影在线免费看| 亚洲福中文字幕伊人影院| 一区二区三区日韩精品| 综合在线观看色| 国产精品短视频| 国产精品伦一区| 国产精品久久久久一区二区三区| 日本一区二区三区视频视频| 国产无人区一区二区三区| 久久天堂av综合合色蜜桃网| 久久综合色8888| 精品国产一区二区三区久久久蜜月| 日韩视频在线你懂得| 欧美一级午夜免费电影| 这里只有精品免费| 日韩午夜电影在线观看| 日韩视频国产视频| 日韩一区二区麻豆国产| 欧美电影免费观看高清完整版在线 | 国产精品影视网| 国产黄人亚洲片| 成人一级视频在线观看| 成人黄页毛片网站| 99热这里都是精品| 99精品在线免费| 91蜜桃视频在线| 欧美性感一区二区三区| 欧美日韩久久久久久| 欧美妇女性影城| 精品少妇一区二区三区视频免付费| 日韩女同互慰一区二区| 欧美精品一区二区精品网| 久久精子c满五个校花| 中文一区在线播放| 亚洲欧美电影一区二区| 亚洲一卡二卡三卡四卡无卡久久| 亚洲chinese男男1069| 免费精品视频在线| 国产在线播放一区三区四| 国产99久久久国产精品潘金网站| 成人av在线电影| 91久久久免费一区二区| 在线播放视频一区| 精品久久五月天| 日本一区二区成人| 一区二区三区中文免费| 日日摸夜夜添夜夜添精品视频 | 91精品视频网| 亚洲精品一区二区三区福利| 欧美激情一区二区三区蜜桃视频| 亚洲视频网在线直播| 亚洲一区二区高清| 精品在线播放免费| 成人的网站免费观看| 欧美调教femdomvk| 日韩精品在线网站| 国产精品嫩草影院com| 亚洲一卡二卡三卡四卡无卡久久| 免费成人小视频| 国产高清久久久| 91国产免费观看| 欧美成人一区二区三区片免费| 中文字幕va一区二区三区| 亚洲国产一二三| 国产一区二区伦理片| 91免费观看视频| 日韩视频在线观看一区二区| 中文字幕不卡三区| 视频一区欧美精品| 国产suv精品一区二区6| 欧美无人高清视频在线观看| 精品国产一区二区三区av性色| 日韩毛片一二三区| 麻豆精品新av中文字幕| 99久久久精品| 日韩午夜在线播放| 最新不卡av在线| 麻豆精品视频在线观看| 91一区二区三区在线播放| 日韩欧美国产一区二区在线播放| 国产精品久久久久久久久免费桃花 | 久久久久久久久一| 亚洲网友自拍偷拍| 国产白丝精品91爽爽久久 | 中文字幕亚洲欧美在线不卡| 男人的j进女人的j一区| 99视频国产精品| 精品国产乱码久久久久久老虎| 亚洲码国产岛国毛片在线| 狠狠色综合日日| 欧美午夜影院一区| 国产精品私人自拍| 蜜臀久久99精品久久久久宅男 | 欧美精品乱人伦久久久久久| 国产精品网站一区| 美脚の诱脚舐め脚责91| 日本道色综合久久| 国产日韩一级二级三级| 日本免费在线视频不卡一不卡二 | 91小宝寻花一区二区三区| 精品国产第一区二区三区观看体验 | 亚洲成人av一区二区三区| caoporn国产精品| 久久只精品国产| 青青草原综合久久大伊人精品| 色综合久久综合| 国产精品少妇自拍|